''Seyyidül İstiğfar'' Duası Yazılı Klasik Gümüş Madalyon (mdl16854)

Fiyat : ₺299,90(KDV Dahil)
₺36,40 'den başlayan taksitlerle

Seyyidul istiğfar duası ve anlamı

Şeddâd İbni Evs (r.a.)'den rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.s.), Seyyidu'l-istiğfarın; "duaların efendisi, istiğfârın en üstünü" olduğunu; bu itibarla, her kim bu duayı, sevabına ve faziletine bütün kalbiyle inanarak gündüz okur da o gün akşam olmadan ölürse cennetlik olacağını, yine her kim, sevabına ve faziletine gönülden inanarak gece okur da sabah olmadan ölürse yine cennetlik olacağını ifade buyurmuşlardır.

Seyyidul istiğfar duasının okunuşu:"Allâhümme ente Rabbî, lâ ilâhe illâ ente halaktenî ve ene 'abdüke ve ene alâ ahdike ve va'dike m'esteta'tü.Eûzü bike min şerri mâ sana'tü, ebûü leke bi-ni'metike 'aleyye ve ebûü leke bi-zenbî, fağfir lî fe-innehû lâ yağfirüzzünûbe illâ ente."

Seyyidul istiğfar duasının anlamı: "Allah'ım! Sen benim Rabbimsin! Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiğince ezelde sana verdiğim sözümde ve vaadimde durmaktayım.Yaptığım kötülüklerin ve işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin, üzerimdeki nimetlerini yüce huzurunda minnetle anıp, itiraf ederim. Aynı şekilde günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları affedip bağışlayamaz."

(Buhârî, De'avât, 2, 15; Ebû Davud, Edep, 101; Tirmizî, De'avât, 15; Nesâî, İstiâze, 57; İbn Mâce, Dua,14 )

ADET :
Üretildiği MadenGümüş
Kullanılan Taş
AğırlıkYaklaşık 11-12 gr
Hazırlanma Süresi3-5 gün
Ürün Kutusutakıdasanat logolu özel kutu
Kasa Adı
iç Parça Formatı 3.5 cm kare 
Hat Yazı Türü nesih yazı
Ustanın Yorumu